5.Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali Finalistler Belli Oldu

3-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Kültür ve Turizm Bakanlığı,Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından desteklenen iç anadolu’nun en büyük festivali 5. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali yarışma sonuçları belli oldu. Festivalde kısa film,belgesel film ve animasyon film dallarında birbirinden değerli filmler yarışarak her dalda 10 film finalist oldu. Finalist filmler seçici kurul tarafından kayseride değerlendirildikten sonra dereceye giren filmlere ödülleri takdim edilecektir.
Animasyon Film Dalı Finalist Filmler
Müslüm (Gökhan Okur),Vadi (Can Erkan, Salih Toprak),Childs Play (Murat Kılıç),Tavşan Kanı (Yağmur Altan),Önyargı (Fatih Yaşar),Balerinin Kayıp Rüyası (Mehmet Aktepe),Pipimin Yarısı (Atılım Kozmonot),Haris (Bora Güçlümen),Evcilik (Cenk Köksal, Özgül Gürbüz),Görünmez Duvarlarım (Nurbanu Asena)
Kısa Film Dalı Finalist Filmler
3.5 Lira(Hasan Ali Kılıçgün),Boşa Giden Her Şey (Vural Uzundağ),Feda( Enes Atış)İki Parça (Murat Uğurlu),Kefaret (Ali Kışlar)Kimi Sevsem Çıkmazı (Alper Tunel)Kot Farkı (Ayris Alptekin)Lütfi (Cahit Kaya Demir),Toprağın Üstünde( Mert Güncüer),Yeryüzündesin. Bunun Bir Tedavisi Yok (Umut Beşkırma)
Belgesel Film Dalı Finalist Filmler
Başka (Nesime Karateke),Hayat Nöbeti(Peyami Safa Altıntaş) ,Yabancı (Aykut Özçelik),Sevmek Lazım (Batuhan Fındıklıoğlu),Meftun (Hasan Ete),Kar Gören Çay (Oğuzhan İhtiyar),Son Alkış (Mehmet Cansız),Göğören (Uğur Ersöz, Mertcan Çakır) ,Hayat Güzeldir (Özer Kesemen),Bulutların Ardında (Fatih Ertekin)
3-6 mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan festivalde söyleşiler,film gösterimleri,atölyeler,yapımcı ve yönetmenlerle buluşma imkanı ve bir çok sinema etkinliği yer alacaktır. Etkinlikler başta Kayseri il kültür müdürlüğü,Erciyes Üniversitesi, Yücel Çakmaklı film atölyesi olmak üzere şehrin genelinde yapılacak olup tamamı ücretsiz olacaktır.
Detaylı bilgi; www.altincinarfestivali.org
Organizasyon: Yücel Çakmaklı Film Atölyesi , Anadolu Sinemacılar Derneği